Współpraca rodziców i
kościoła dotychczas układa się bardzo dobrze. Kościół zawsze jest otwarty na
potrzeby rodziców. Zdecydowana większość z nich czuje się odpowiedzialna za
swoje dzieci, za ich wykształcenie, wychowanie
i dojrzałość religijną.
Współpraca kapłanów i rodziców zaowocowała wieloma wspólnymi przedsięwzięciami, akcjami i różnorodnymi działaniami przynoszącymi nieocenione korzyści, przede wszystkim dla uczniów, ale i dla nauczycieli oraz rodziców. Dzięki wspólnemu działaniu kapłanów i rodziców powstała sala katechetyczna przy kościele gdzie kilka razy w tygodniu spotykają się ministranci, schola młodzieżowa i inne formacje religijne, a także dzieci przygotowujący się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.
Współpraca kapłanów z rodzicami polega również
na wzajemnym uzgadnianiu działań wychowawczych. Chodzi przede wszystkim o
ujednolicenie lub wyrównywanie sprzecznych niejednokrotnie wymagań stawianych
dzieciom
i młodzieży przez kapłanów i rodziców, zwłaszcza w dziedzinie
wychowania moralnego, społecznego, estetycznego
i religijnego, a więc w sferze
oddziaływań kształcących u dzieci i młodzieży określone wartości, oceny, zasady,
normy, ideały. Takie działania mają zawsze miejsce podczas zebrań z rodzicami w
szkole, w których często uczestniczą kapłani, ale także podczas konsultacji i
rozmów indywidualnych organizowanych co najmniej kilka razy w roku.
Rodzice włączają się bardzo chętnie w przygotowanie jasełek, przeglądu kolęd i pastorałek, a także widowisk teatralnych związanych z postaciami świętych. Kapłani natomiast każdego roku biorą udział w Akcji ? Cała Gmina czyta dzieciom?, promując tym samym wartość edukacji i wychowania. Podczas katechizacji uświadamiają rodzicom, że są pierwszymi wychowawcami i nauczycielami, podkreślając ich ważną rolę w życiu młodego pokolenia.
Każdego roku również organizują wspólną dla dzieci, rodziców, nauczycieli i kapłanów Pieszą Pielgrzymkę na Górę Chełmską.
Wspólnie ze szkolną Radą Rodziców parafia otacza pomocą materialną i duchową rodziców mających trudne warunki bytowania lub funkcjonowania w środowisku, przygotowując paczki świąteczne dla najuboższych rodzin, wykorzystując pieniądze pochodzące z darowizn parafian na zakup odzieży i obuwia dla dzieci osieroconych.
Jednakże najważniejszym celem współpracy z rodzicami jest efektywne wspieranie ich w wychowaniu dzieci opartym na wartościach chrześcijańskich.