Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Św. Michała Archanioła
w Wojsławicach

Zakres prac remontu kościoła, oraz aktualny postęp.

Dostępny tutaj

„Quis ut Deus” – „ Któż jak Bóg”. Uroczystość odpustowa w wojsławickiej parafii.

 

29 września Kościół katolicki obchodzi święto Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała.

Bądź pozdrowiony Święty Michale Archaniele!

Wspaniały patronie naszej wojsławickiej wspólnoty parafialnej – tymi słowami w czasie sumy odpustowej ks. Zbigniew Kasprzyk przywitał licznie zebranych parafian i gości.

Imię Michał znaczy „Któż jak Bóg”, zbliża wiernych do Boga. Michał Archanioł, najważniejszy spośród aniołów obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem, jest uważany za anioła sprawiedliwości sądu, łaski i zmiłowania. Święty Michał Anioł po Matce Bożej odbiera największą cześć w niebie. W Apokalipsie św. Jana Archanioł pojawia się na niebie i walczy z szatanem – mówił w homilii ks. Andrzej Sereda, proboszcz parafii w Kumowie. W tej walce posługuje się specjalną bronią. Książę Wojsk anielskich  w stroju legionisty rzymskiego pokonuje złego ducha, szatana. Kaznodzieja pięknymi słowami prosił patrona parafii: „Niech twoje imię ochroni nas od niebezpieczeństw, niech pozwala powstać z upadków, pociesza w strapieniach, umacnia wśród trudnych doświadczeń, będzie tarczą przed pokusami współczesnego świata”.

W czasie Mszy świętej odpustowej dokonano poświęcenia różańców i książeczek do nabożeństwa  dzieci klas trzecich, przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Następnie odbyło się uroczyste pożegnanie nauczycielki – katechetki Krystyny Radomskiej, która po 42 latach pracy w szkole i na rzecz parafii odeszła na zasłużoną emeryturę. Słowa wdzięczności wyraził ks. proboszcz Zbigniew Kasprzyk, w imieniu społeczności szkolnej Ania Mazurek i Hubert Szpunar, uczniowie klasy IIIb.

Za społeczne zaangażowanie w sprawy środowiska lokalnego, za reprezentację gminy Wojsławice w latach 2010 – 2014 w Radzie Powiatu Chełmskiego oraz za wieloletnie kierowanie Stowarzyszeniem „Szansa” podziękowanie złożył Wójt Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski. Wręczył list gratulacyjny za 42 letni trud w kształceniu i wychowaniu młodzieży, podziękowanie za dobrze wypełnioną rolę pedagoga, wychowawcę i społecznika, za promowanie gminy i parafii Wojsławice poprzez przygotowywane artykuły do prasy katolickiej.

Zwieńczeniem  sumy odpustowej była uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po odśpiewaniu Te Deum na ręce ks. dziekana Andrzeja Sternika, ks. proboszcz wyraził słowa wdzięczności licznie przybyłym kapłanom z dekanatu chełmskiego i diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Tekst i zdjęcia Marek Wepa

Msze Święte

Niedziele i święta

9:00; 10:30; 12:00; 17:00 (zimą 16:00)

Dni powszednie:

8:00 i 17:00 (zimą 16:00)