Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Św. Michała Archanioła
w Wojsławicach

Michael -„Któż jak Bóg”. Peregrynacja cudownej figury św. Michała Archanioła w Wojsławickiej parafii.

Radujcie się Wojsławice! Raduj się parafio pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła!

Tymi słowami rozpoczął się czas peregrynacji cudownej figury Świętego Michała z Groty Objawień na Gargano we Włoszech w dniach 27-29 września. W niedzielę o godz. 20.00. W asyście policji i strażaków przybył Wódz Zastępów Niebieskich w znaku cudownej figury do naszej zabytkowej świątyni.

Patrona Parafii powitali licznie zebrani wierni, dzieci szkolne w anielskich skrzydłach. Ksiądz proboszcz dokonał koronacji Najwspanialszego z Aniołów –Księcia Zastępów Anielskich. W imieniu najmłodszych parafian patrona parafii powitała Agata Być i Antek Jasiuk uczeń klasy III a Szkoły Podstawowej w Wojsławicach. W imieniu rodzin Świętego Michała Archanioła powitała rodzina Sołdaczuków z dziećmi. W czasie uroczystej Eucharystii dokonano aktu poświęcenia różańców i modlitewników dzieci klas III przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Dla naszej wspólnoty parafialnej to czas święty, czas radości i modlitewnego spotkania z patronem parafii pod Jego skrzydłami. To czas łaski, osobistych rozmów w czasie których powierzaliśmy swoje radości, troski, czas modlitwy i przemiany (powtarzając słowa wielu parafian). To czas nadziei i umocnienia w wierze. To wydarzenie historyczne o wielkim znaczeniu duchowym w tak trudnym dla świata, naszej ojczyzny i parafii w czasie pandemii.

Wielu parafian przyjęło szkaplerz Świętego Michała Archanioła jako ochrony przed pokusami i działaniami złego ducha. Bogu Najwyższemu niech będą dzięki za to, że nasza parafia stała się Górą Gargano, że posłał do nas swojego Wysłańca, by nam na nowo przypomnieć tę prawdę, że ze złem się nie pertraktuje, ale odważnie należy stawić mu czoła, mając tak wielkiego obrońcę w Jego osobie. Niech będzie Bóg uwielbiony, że pozwolił nam umacniać naszą wiarę, nadzieję i miłość za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła.

W czasie sumy odpustowej ks. proboszcz Zbigniew Kasprzyk dokonał Aktu Zawierzenia. „Archaniele Michale, zawierzam Ci naszą Parafię. Zawierzamy rodziny: ojców i matki, dzieci i młodzież, ludzi chorych, starszych i samotnych, bliskich, przyjaciół i dobrodziejów. Zawierzamy Ci samych siebie i najtrudniejsze sprawy naszego życia”.

Po uroczystym odśpiewaniu Te Deum Marysia Matwiejczuk uczennica kl. III a i Elżbieta Burda przedstawicielka Legionu Maryi pożegnały Michała Archanioła w znaku cudownej figury.

W licznej asyście kapłanów z diecezji zamojsko lubaczowskiej i dekanatu chełmskiego oraz krasnystawskiego pożegnaliśmy dostojnego Wodza Zastępów Anielskich.

Wielkie słowa wdzięczności i uznania kierujemy do ks. Janusza Sahajko ze Zgromadzenia Księży Świętego Michała Archanioła -Michality, za piękne dzieło ewangelizacji, przybliżenie prawdy o wielkości Boga, Stwórcy i roli Świętego Michała Archanioła w walce ze złem w codziennym życiu współczesnego człowieka.

Niech nam towarzyszy zawołanie „Ouis ut Deus” –„Któż jak Bóg”. Niech ten czas mocy i łaski trwa w nas nieustannie.

Tekst Krystyna Radomska
Foto Marek Wepa

Msze Święte

Niedziele i święta

9:00; 10:30; 12:00; 17:00 (zimą 16:00)

Dni powszednie:

8:00 i 17:00 (zimą 16:00)