Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Św. Michała Archanioła
w Wojsławicach

Peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Chełmskiej w Wojsławicach

W dniach 19-21 sierpnia wojsławicki Wieczernik ogarnęła wielka radość. Przez 3 dni rekolekcji parafialnych połączonych z Uroczystością odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wspólnota parafialna gościła w kopii cudownego obrazu Maryję Królową Ziemi Chełmskiej.
Peregrynacja cudownej ikony odbyła się uroczyście w asyście strażaków z OSP pod kierunkiem ks. druha Łukasza Boguty.
Matkę Bożą Chełmską powitał ks. proboszcz Zbigniew Kasprzyk, a także najmłodsi parafianie- dzieci szkolne Olaf Guz i Martyna Być, w imieniu Legionu Maryi Irena Gódź.
Dla naszej społeczności parafialnej to błogosławiony czas nawiedzenia - jako Matka, Pani i Królowa Ziemi Chełmskiej przychodzi z Jezusem - Bogiem do swych dzieci umacniać wiarę, nadzieje i miłość. Matka jest ze swoimi dziećmi na dobre i na złe, w każdy czas.

Matko Nieustającej Pomocy do Syna swego nas prowadź!

Słowa wdzięczności, szacunku i uznania kierujemy do ks. Andrzeja Sternika, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej a jednocześnie dziekana dekanatu Chełm Wschód za piękną idee szerzenia kultu Bogarodzicy, pośredniczki wielu łask i otrzymanych cudów.
W sobotni wieczór ulicami Wojsławic przeszedł modlitewny procesyjny orszak przy blasku zapalonych świec i pochodni z cudowną ikona Matki Bożej Chełmskiej niesiona przez wiernych różnych grup i stanów. Ksiądz dziekan poprowadził piękne rozważania radosnych tajemnic różańca świętego, które stanowiły wspaniałą ucztę duchowa.

W czasie uroczystości odpustowej ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny ks. proboszcz Zbigniew Kasprzyk dokonał aktu zawierzenia całej parafii pw. św. Michała Archanioła Matce Bożej z Górki Chełmskiej. Licznie zgromadzeni wierni złożyli symbolicznie róże poświęcając się Niepokalanemu Sercu Maryi.
Wielka nasza radością i chluba i nadzieja jest żywy kult maryjny. Przeżycia maryjne świadczą, że idziemy dobrą drogą, trzymając się ręki Matki Kościoła. Ta Matka jest nasza Wychowawczynią. Ona prowadzi nas do Chrystusa, od Niej uczymy się jak żyć we współczesnym świecie po bożemu i po ludzku. Jest dla nas wzorem pielgrzymowania i codziennego życia.

Tekst Krystyna Radomska
Zdjęcia Marek Wepa

Msze Święte

Niedziele i święta

9:00; 10:30; 12:00; 17:00 (zimą 16:00)

Dni powszednie:

8:00 i 17:00 (zimą 16:00)